warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/spor/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

güzellik

Yeşil Çay Selülit düşmanı

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) tarafından yılın ilk beş aylık döneminde 20 bin ton yeşil çay satışı gerçekleştirildi. Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, özellikle selüliti olan kadınların yeşil çay kullanmasını tavsiye etti.

Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, dünyada yılda 3.2 milyon ton yaş çay üretimi yapıldığı ve bunun 680 bin tonunun yeşil çay olarak üretildiğini söyledi. Genellikle Japonya ve Çin'de imal edilen yeşil çayın Türkiye'de de Çaykur tarafından Ocak ayında üretilmeye başlandığını belirten Ekrem Yüce, Çaykur'a ait Taşlıdere Çay Fabrikası'nda çok ciddi ve kaliteli bir şekilde ülke insanının damak tadına uygun yeşil çay üretiminin sürdürüldüğü söyledi. Yüce, yaptıkları piyasa araştırmalarında yeşil çayın ihracatının siyah çaydan daha fazla olduğunun tespit edildiği ve yeşil çayın insan sağlığına ciddi yararları olduğunu söyledi.

Göbeginizden Diyet ve Sporla kurtulun

En çok rahatsız oldugumuz gçbek basen çıkıntılarımızdır.Bazı kişiler biraz zayıfladıysa bile istediği yerlerden (göbek, bel, basen) incelememekten yakınıyor. Normal diyet programlarında kişiler zayıflasa bile çoğu kişide daha çok yüz bölgesi inceliyor. Ama aşırı yağlı bölgelerde pek incelme olmuyor.

Sizlere 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgesinden incelmeyi de sağlayacak özel bir program vereceğim. Ancak öncelikle şu noktayı vurgulayayım: Sadece diyetle bölgesel zayıflama tam olmaz. Beraberinde özel egzersiz ve bazı özel bitkisel mönüler gerekir. Bu programı 3 hafta uygulayın, 21'inci günün sonunda müthiş incelmeyi hayretle göreceksiniz.

Besin Grupları

Saglık için dengeli beslenmek şart..beslenmenin dengeli olması içinde nasıl beslenecegimizi ve besin gruplarını iyi bilmek lazım..İnsan metabolizmasının hayatını ve günlük fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için besinlere ihtiyacı vardır. Sağlıklı Beslenme için doğal ve temiz besinler tüketmenin yanında bu besinleri dengeli olarak tüketmek gerekir.

Sağlıklı ve dengeli beslenme için alınması gereken besinleri 5 ana grupta toplayabiliriz:

Saglıklı Beslenme Nasıl olmalı

Saglıklı olmanın başında tabiki düzenli ve bilinçli beslenmek gelir.Bilinçli beslenmek, sağlıklı olmanın ilk koşuludur. Öncelikle, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu Besinler'i tanımalı, Besinlerin Besin değerleri'ni bilerek ve gözeterek, yeterli ve dengeli beslenmeye özen göstermeliyiz.

Sağlıklı ve dengeli beslenme için; öncelikle, alınan gıdaların çeşitli olmasına dikkat edilmelidir. Tek taraflı beslenmek sağlığı olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca, alınan gıdaların taze olmasına da özen gösterilmeli, suni gıdalardan kaçınılmalıdır. Gün içerisindeki öğün sayısını arttırmak ve düzenli beslenmek de önemlidir. Yeteri kadar vitamin, protein ve su aldığınızdan ve yağ oranı az besinler tükettiğinizden emin olmalısınız. Yağda kızartmak yerine su buharında hazırlanan bir börek hem çok daha hafif hem de çok daha lezzetli olmaktadır...

İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için artık en çok tercih edilen yöntemlerden biri lazer epilasyon oldu..
Fakat her hastada aynı düzeyde tatmin edici etkiyi göstermemektedir. Lazer epilasyonun gözle görülebilir tatmin edici bir sonuç ortaya koyabilmesi için açık ten renkli ve koyu tüy renkli kişilere uygulanması gerekmektedir. Yani sarışın bayanlarda, gri veya beyaz saçlı veya tüylü kişilerde ya da koyu ten rengine sahip hanımlarda lazer ışınlarının epilasyon yapılan kıl köklerini arzu edilen derecede yakmamasından dolayı kıl kökleri tam olarak ölmemekte ve lazer epilasyon tam manasıyla istenilen sonuca ulaşamamaktadır. Peki lazer epilasyonun yeterli etkiyi gösteremediği bu kişiler hiç bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulamayacaklar mı?

Karın Germe- Karın Estetigi

Karın estetigi -Abdominoplasti karnın katlanması ile ortaya çıkan fazlalık deri ve derialtı dokunun karnın orta ve alt kısmından çıkarılması ve karın duvarı ile karın kaslarını sıkılaştıran büyük cerrahi girişimlerden birine denir. Bu girişim genellikle karnın sarkık olan görünümünü dramatik bir şekilde düzeltmekte Bununla birlikte bu operasyon hastanın karın alt kesiminde kişiden kişiye değişmek kaydıyla kalıcı bir iz bırakmakta

Abdominoplasti için en uygun adaylar, göreceli olarak iyi bir vücut ölçüsüne sahip olan ancak diyet veya egzersiz ile gideremedikleri fazlalık karın yağ dokusuna ve gevşek karın derisine sahip erkek ve kadınlardır. Bu operasyon özellikle birçok hamilelik sonrası sarkık karına sahip olan kadınların karın kas ve derisini gerginleştirerek normale dönmesine yardımcı olmakta Bu operasyon deri elastikiyeti genellikle şişmanlığa bağlı kaybolmuş yaşlı kişilerin karın görünümlerini düzeltmede de özellikle önerilmekte

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Görünümüne özen gösterenlerin en dikkat ettiği noktalardan biri de vücudun bazı bölgelerindeki istenmeyen tüylerdir. Günümüzde bunlardan kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyon olmuştur.

Lazer epilasyon çok kolay uygulanabilen, kısa süreli, kişinin günlük yaşantısını etkilemeyen, kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Lazer epilasyon, vücutta oluşan istenmeyen kıllanmanın önlenmesinde ve giderilmesindeki en önemli ve en etkili medikal teknolojidir. insanlar lazer epilasyon öncesinde epilasyon için çok farklı yöntemler kullanıyordu.

Estetik ile Bedensel İncelme

Karbokxiterapi (Karboksiterapi) Karbondioksit (CO2) gazının selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama konusunda tedavi amacı ile cilt-deri altına enjekte edilmesi yöntemine denir..

Son yıllarin en etkili ve en popüler zayıflama yöntemi olan Karbokxiterapi (Karboksiterapi) karbondioksitin (CO2) ciltte su ile reaksiyona girmesi ilkesine dayanir. Kaslarda rahatlama,kılcal damarlar düzeyinde kan dolaşımında artışla başlayan tepkime, yeni kan damarları oluşturmasıyla metabolizmayı hızlandırır.

Estetik ile Gelen Güzellik Liposakşın Yağ Alma

liposakşın ne zaman yapılır
Egzesiz ve sporla diyet yapılarak ideal kiloya yaklaştıktan sonra giderilemeyen bölgesel yağ birikimlerinin alınması için uygulanabilir. Liposakşın zayıflama ya da kilo verme ameliyatı değildir. Ancak belli bölgelerden yağ birikimlerinin çıkarılmasını sağlar. Liposakşın ile yağ alınan bölgede daha sonra tekrar yağ toplanması zorlaşır ancak aşırı kilo alma durumunda yine orada bir miktar yağ toplanabilir.

''sıfır beden''ve sonuçları

Uzmanlar bir tehliaaae dikkat çekiyor: "Sıfır beden olma isteği beden imaj bozukluğu olabilir. Bu bozukluğa yakalanan kişide kilo kaybetmenin sınırı yoktur" Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar son günlerde çok tartışılan "sıfır beden"in beden imaj bozukluğundan kaynaklanabileceğini belirterek bu bozukluğa yakalanan kişide kilo kaybetmenin sınırı olmadığını söyledi.