warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/spor/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

diyabet

Diyabetin Diş Saglıgına Etkileri

Şeker hastaları dikkat
Vücudun genel sağlık durumunu önemli derecede etkileyen diyabet, ağız sağlığını da olumsuz yönde etkileniyor. Diş Hekimi Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu’na göre; kontrolsüz diyabette tükürük yüksek seviyede şeker içermekte ve bu da diş çürüğüne sebep olmaktadır. Kontrol altındaki diyabette ise şeker içeren gıda alımı kısıtlandığında tükürükteki şeker seviyesi düşmekte ve çürümeler azalmaktadır.

Aşırı kilo ve hareketsizlik diyabet riskini artırıyor!

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sena Yeşil, rahat yaşamla birlikte gelen hareketsizlik ve aşırı kilonun diyabeti artırdığını söyledi.

İZMİR - Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sena Yeşil, diyabetin kan şekerinin çok yüksek olmasıyla ortaya çıkan bir hastalık olduğunu, enerji kaynağı olarak şekerin gerekli olsa bile, fazlasının sorun yarattığını söyledi.

Zararsız arsenik yok, ayrıca diyabet nedeni

ABD’li bilim adamları yeraltı sularında bulunan arseniğin “Tip 2 Diyabet”e neden olduğuna dair güçlü kanıtlar buldu. Araştırmacılar ayrıca arseniğin en küçük dozunun bile çok zararlı olduğunu da öne sürdü.

CHICAGO - ABD’li bilim adamları, yeraltı sularında doğal olarak bulunan zehirli ve kanserojen madde arsenikle, yetişkinlikte başlayan diyabet arasında güçlü ilişki olduğunu belirledi.
Haberin devamı