warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/spor/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Atletizm

1932 Yaz Olimpiyatları Los Angeles

1932 yaz olimpiyatları 30 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında Birleşik Amerika’nın Los Angeles kentinde düzenlendi.

Oyunlara 37 ülkeden 126’si bayan olmak üzere 1332 sporcu katıldı. Türkiye bu olimpiyata katılmadı. Oyunları ABD Başkan Yardımcısı Charles Curtis açtı.

1932 yaz olimpiyatlarında oynanan spor dalları

* Atletizm
* Boks
* Bisiklet
* Dalma
* Binicilik
* Eskrim
* Cimnastik
* Çim hokeyi
* Modern pentatlon
* Kürek
* Yelken
* Atıcılık
* Yüzme
* Sutopu
* Halter
* Güreş

Zihinsel engelliler spor olimpiyatları

Sporcular müsabakalarda toplam 15 altın, 23 gümüş ve 17 bronz madalya alarak, Türkiye'nin gururu oldular.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Şanghay şehrinde 1 Ekim'de başlayıp bugün sona eren 12. Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları'na katı> Türkiye Özel Sporcular Derneği sporcuları, bireysel ve grup sporlarında kazandıkları toplam 55 madalya ile 13 Ekim günü sabaha karşı yurda dönüyor
Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları'na Türkiye'den katı> özel sporcular, rakiplerini açık farklarla yenerek büyük başarılara imza attı. Sporcular müsabakalarda toplam 15 altın, 23 gümüş ve 17 bronz madalya alarak, Türkiye'nin gururu oldular.

Elvan Abeylegesse Trophy ile ödüllendirildi

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de toplanan CIFP, 2009 Dünya Fair Play ödüllerinin sahiplerini açıkladı. CIFP, yaptığı toplantıda 'Davranış'' dalında Elvan'ı, modern olimpiyat oyunlarının kurucusu Baron Pierre de Coubertin'in adıyla anılan ''Trophy'' ile onurlandırdı.

Berlin'de yapılan son Dünya Atletizm Şampiyonası'nda, 15 Ağustos 2009 tarihinde koşulan bayanlar 10 bin metre yarışı öncesi, ayakkabılarını otelde unutan ve kendisi gibi yarışın favorilerinden olan Etiyopyalı Meselech Melkamu'ya yedek ayakkabılarını vererek yarışmasını sağlayan Elvan Ebeylegesse, bu örnek davranışı nedeniyle Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC), eski medya direktörü Etiyopyalı üye Fekrou Kidane tarafından Dünya Fair Play Ödülü'ne aday gösterildi. Elvan'ın, sakatlığı nedeniyle son 7 tura girerken terk ettiği yarışta, Meselech Melkamu 2. oldu.

CIMNASTIK

CIMNASTIK:

Atletizm ve gösteri niteliklerini taşıyan, vücudun esnekliğine, çevikliğine dayalı çeşitli ritmik-artistik hareketlerden oluşan, bayanlar ve erkeklerin yaptığı aletli-aletsiz spor dalı. Cimnastik sporunun kökleri tarih öncesi eski çağlara kadar uzanır.

Mini Voleybol Şenliği 31 Mayıs’ta!

Voleybol Vakfı, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Voleybol Federasyonu’nun katkılarıyla düzenlenen 2. Türkiye Mini Voleybol Şenliği, 31 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Burhan Felek Spor Kompleksi içerisinde yer alan Ekrem Koçak Atletizm Sahasında gerçekleşecek şenliğe okullar ve spor kulüplerinden 1993–1999 doğumlu kız ve erkek yaklaşık 2700 sporcudan oluşan 372 takım katılacak. 33 mini voleybol sahasında 66 takımın aynı anda karşılaşacağı şenliğe 11 ilden 37 ilçe takımı katılacak.